» przeczytaj wszystkie opinie

Pilarki spalinowe Shindaiwa

Jeżeli zastanawiasz się jaki model wybrać, warto rozważyć pilarki spalinowe Shindaiwa, które cechują się wysoką jakością wykonania, a także wytrzymałością. Ceny pilarek tej marki zaczynają się od około półtora tysiąca do trzech tysięcy złotych.
Pilarki spalinowe Shindaiwa są również rozchwytywane, gdyż posiadają wiele pozytywnych opinii, które zwracają uwagę przede wszystkim na niezawodność oraz wydajność produktów.

Shindaiwa

Dobra pilarka łańcuchowa pomoże pozbyć się starych drzew, przygotować drewno na opał na zimę lub przyciąć wierzchołki krzewów. Jeżeli zamierzasz kupić odpowiednie narzędzie, musisz zwrócić uwagę na następujące aspekty.

Długość prowadnicy pilarki spalinowej Shindaiwa

Prowadnica w pilarce służy do konserwacji, smarowania i prowadzenia łańcucha. Głębokość cięcia zależy od jego długości. Producenci produkują modele z prowadnicami od 20 do 150 cm. Opcje przeznaczone do gospodarstwa domowego są wyposażone w prowadnice 30-40 cm, które wystarcza do tego aby ściąć małe drzewo lub przeciąć kilka kłód. Używanie małego narzędzia jest znacznie łatwiejsze. Instalacja długiego ostrza w modelu o małej mocy jest niepraktyczne, wpłynie to niekorzystnie na trwałość silnika.

Moc pilarek Shindaiwa

Aby wybrać dobrą pilarkę łańcuchową do domu i ogrodu, należy zwrócić uwagę na moc narzędzia. Wskaźnik ten może być podawany w dwóch wartościach - kW lu KM. Moc jest charakteryzowana poprzez wydajność narzędzia oraz jego zdolność do pracy z różnymi materiałami. W zależności od tego, jakie przeznaczenie będzie posiadać piła łańcuchowa, wskaźnik ten może wynosić od 0,6–6,4 kW (lub 0,33–8,7 KM). 

Waga i wymiary pilarek Shindaiwa

Parametry te w dużej mierze zależą od typu urządzenia i jego przeznaczenia. Minimalna waga narzędzia zaczyna się od 2 kg, maksymalna to 23 kg.
Ciężkie modele z długimi prowadnicami są używane przez drwali w zawodach. Małe oraz lekkie mają zastosowanie w życiu codziennym. Warto wziąć pod uwagę, że bez specjalnego przygotowania nie będzie łatwo obsługiwać masywne narzędzia przez kilka godzin z rzędu, dlatego do jednorazowej pracy warto zabrać kompaktowy, a także niewielki model, którym można łatwo manewrować.

Zbiornik paliwa

Jego objętość wpływa na możliwość pracy piłą bez nieustannego tankowania. Należy pamiętać, że duży zbiornik paliwa zwiększy wagę narzędzia. W zależności od modelu pojemność zbiornika może wynosić od 0,16 litra do 1,6 litra.
Oprócz zbiornika paliwa modele benzynowe są wyposażone w zbiornik oleju. Jego objętość może również ograniczać maksymalny czas ciągłej pracy pilarki.

Opłacalność pilarek spalinowych

Wskaźnik zależy bezpośrednio od mocy silnika i przeznaczenia narzędzia. Modele domowe zużywają mniej paliwa, modele profesjonalne - znacznie więcej. 
Niskie zużycie paliwa jest ważne, jeśli planowane są rozległe prace. Jeśli pilarka będzie używana kilka razy w miesiącu przez godzinę, wydajność narzędzia nie będzie miała fundamentalnego znaczenia.

Bezpieczeństwo pilarek łańcuchowych Shindaiwa

Pilarka łańcuchowa to narzędzie, z którym praca wiąże się ze zwiększonym niebezpieczeństwem. Dlatego, aby chronić operatora, producenci wprowadzają do konstrukcji narzędzia ochronę przed przypadkowym uruchomieniem i hamulcem bezwładnościowym.

Dlaczego warto wybrać pilarki spalinowe Shindaiwa?

 • Minimum 4 000 godzin pracy silnika w optymalnych warunkach,
 • Unikalna japońska technologia chromowania części silnika,
 • Profesjonalne pilarki o ergonomicznym kształcie,
 • Karter silnika w pełni aluminiowy,
 • Ułatwiony start dzięki technice „Sure Start” – powrotny system rozruchu,
 • Przyjazna środowisku, w pełni regulowana pompa olejowa załączająca się w momencie startu łańcucha tnącego,
 • Gaźnik Walbro pracujący w każdej pozycji urządzenia,
 • Profesjonalny system amortyzacyjny,
 • Łatwe i wygodne mocowanie pokrywy filtra powietrza
 • Bezwładnościowe wyłączanie łańcucha tnącego,
 • Sprzęgło umieszczone do wewnątrz pilarki – bardziej ergonomiczny kształt,
 • Oryginalny japoński produkt - od początku do końca!
Waluty

Kontakt z doradcą:

886 660 973, 600 911 855

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl