Pilarki łańcuchowe, spalinowe Shindaiwa

Nowoczesne pilarki to urządzenia, które sprawdzą się nie tylko na wycince w lesie, czy też w innych pracach z drewnem prowadzonych przez zawodowców, ale również w domach jednorodzinnych. Współcześnie producenci pił łańcuchowych mogą zaoferować wyjątkowo dużą ilość sprzętów, które charakteryzują się odmiennym sposobem zasilania, wydajnością, wytrzymałością, a tym samym sposobem wykorzystania! W związku z tym pojawia się pytanie, w jaki sposób wybrać pilarkę, która spełni wszystkie indywidualne potrzeby. Odpowiedzi poniżej!

Określenie oczekiwań

Pierwszą rzeczą, nad jaką należy się zastanowić to sposób, w jaki wykorzystywana będzie piła łańcuchowa. Ma to bezpośredni wpływ na to, jaki ostatecznie zostanie wybrany model. Jest oczywiste, że na inne rozwiązania powinni zdecydować się profesjonaliści wykorzystujące pilarkę zawodowo, a na nieco inne modle osoby, które będą wykorzystywały piłę sporadycznie. Równocześnie niezależnie od oczekiwań warto mieć na uwadze, że wymagania mogą spełnić jedynie renomowani producenci. Dobrym przykładem są popularne pilarki shindaiwa.

Pilarki łańcuchowe spalinowe Shindaiwa

Pomimo swojej różnorodności będące w sprzedaży pilarki można podzielić na urządzenia spalinowe oraz na sprzęt zasilany energią elektryczną. Na urządzenia spalinowe przede wszystkim powinni zdecydować się profesjonaliści, którzy poszukują sprzętu wytrzymałego i charakteryzującego się dużą mocą. Sprzęt spalinowy z pewnością poradzi sobie nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Wadą tego rozwiązania jest wyjątkowa głośność. Osoby korzystające z tego sprzętu są zmuszone do ochrony uszu za pomocą słuchawek. Dodatkową wadą jest bardzo duża waga oraz wydzielanie przez pilarkę szkodliwych spalin. Osoby, które decydują się na tego rodzaju sprzęt powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry, jak:

  • pojemność silnika,
  • długość prowadnicy,
  • waga,
  • poziom generowanego hałasu.

Niemniej jednak najważniejszym parametrem jest moc urządzenia. W przypadku pił spalinowych wyrażana ona jest za pomocą koni mechanicznych. Osoby, które poszukują pilarki do najprostszych przydomowych prac w postaci nadcinania drewna czy też ucinania gałęzi powinny zdecydować się na pilarkę o mocy do 2.5 KM.

Z kolei użytkownicy, którzy chcą z pomocą pilarki przeprowadzać wycinkę niewielkich drzew czy też przygotowywać opał powinni wybrać pilarkę o mocy do 5 KM. Pilarki o wyższej mocy przeznaczone są do wycinki dużych drzew przez profesjonalistów. Tak więc osoba, która zastanawia się, jaką piłę spalinową kupić, musi skupić się na mocy.

Pilarki elektryczne

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku elektrycznych pił łańcuchowych. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niewysoki poziom hałasu oraz brak spalin. Ponadto ich koszty naprawy jest niższy niż ma to miejsce w przypadku spalinowych odpowiedników. Warto również podkreślić, że są one stosunkowo lekkie i łatwe w wykorzystywaniu m.in. do precyzyjnych cięć.

Niemniej jednak tego rodzaju sprzęt może być wykorzystywany jedynie w pobliżu domu ze względu na konieczność podłączenia go do zasilania sieciowego. Alternatywą mogą być pilarki z akumulatorem, ale należy mieć na uwadze, że akumulator jest stosunkowo ciężki, trudny do naładowania oraz nie zagwarantuje pilarce zbyt wysokiej mocy. Równocześnie ze wszystkich korzyści pilarki elektrycznej można korzystać jedynie, gdy nabywany jest sprzęt od renomowanego producenta.

Odpowiedni sprzedawca

Zarówno piły elektryczne, akumulatorowe, jak i spalinowe nabyć można w sklepie agropoldynow.pl. W sprzedaży dostępne są japońskie, profesjonalne pilarki od producenta Shindaiwa. Ze względu na ich jakość można cieszyć oferowaną przez sklep 5-letnią gwarancją.

Waluty

Kontakt z doradcą:

886 660 973, 600 911 855

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl